Ranking kont bankowych

KONTA BANKOWE - RANKING

Jeśli szukasz najlepszego konta bankowego, przychodzimy Ci z pomocą. Nasz ranking kont osobistych to świetne narzędzie dla każdego, kto potrzebuje dobrego i funkcjonalnego konta (chyba każdy!). Na co trzeba uważać, jak załatwić sobie darmowe konto bankowe? Jakie warunki trzeba spełniać, by cieszyć się najlepiej dostosowanym do naszych potrzeb rachunkiem? O tym wszystkim poniżej.

Nasza wyszukiwarko-porównywarka ROR pozwoli Ci znaleźć konto bankowe dostosowane do Twojej konkretnej sytuacji. Musimy wiedzieć, że inne konto będzie dobre dla kogoś, kto miesięcznie obraca kwotami powyżej 10 tysięcy złotych, często korzysta z bankomatów i płaci kartą oraz realizuje dużo przelewów internetowych, a inne dla kogoś, kto potrzebuje konta tylko do przechowywania pieniędzy, a przelewy zleca w banku lub na poczcie, wypłacając gotówkę w kasie bankowej.

W efekcie tych działań otrzymasz najlepsze oferty przystosowane do Twojej obecnej sytuacji. Dzięki nam rozsądnie wybierzesz najlepszy rachunek, z którego codzienne korzystanie będzie przyjemnością.

Potrzebujesz kredytu? Zobacz też ranking najlepszych kredytów hipotecznych lub ranking kredytów gotówkowych.

KONTA BANKOWE RANKING

Ranking kont bankowych

Z jednej strony trzymanie pieniędzy jest nieopłacalne. Niskie stopy procentowe powodują, że na kontach zarabiają tylko i wyłącznie banki. Nie można jednak w tym momencie nie uwzględnić wielu udogodnień, które daje nam rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Bo kto z nas – młodych Polaków, wyobraża sobie w tym momencie powrót do kolejek na poczcie, aby zlecić jakiś przelew, czekanie w kasie bankowej, aby wypłacić gotówkę. W końcu, noszenie grubego pliku banknotów w portfelu. Przyzwyczailiśmy się do samodzielnego regulowania rachunków czy faktur, bankomatów i płatności kartą. Sami osobiście znamy wiele osób, które w portfelu noszą tylko i wyłącznie karty.

Konto jest niejako chwilową spiżarnią dla Twoich pieniędzy. Po wpłynięciu na nie pensji, należy zostawić tam tylko kwotę zaplanowaną do wydania, resztę najlepiej przekazać na lokaty czy konta oszczędnościowe. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu swojego konta. Pamiętaj, że nasz ranking kont osobistych pozwoli Ci łatwo dobrać najlepsze rozwiązanie.

Najważniejsze cechy dobrego rachunku bankowego:

  • Brak opłat za prowadzenie konta.
  • Brak opłat za kartę debetową. Wydanie karty jest zazwyczaj bezpłatne. Bank co miesiąc może jednak pobierać opłatę za jej używanie. W tzw. TOiP, czyli tabeli opłat i prowizji banku, znajdziesz informację, czy Twoja karta jest naprawdę bezpłatna. Warunkiem braku opłat może być wykonanie transakcji na określoną kwotę miesięcznie. Oczywiście najlepiej mieć kartę za 0 zł.
  • Bezpłatne bankomaty w Polsce. W niektórych bankach pobranie gotówki z bankomatu przy użyciu karty debetowej może kosztować nawet 5 zł. Wygląda niegroźnie? Spójrz na to w ten sposób: jeśli wyciągniesz tylko 50 zł, stracisz dodatkowe 10%. Pewnie dałbyś się pokroić za taki zysk ze swoich inwestycji. Lepiej wybierać tylko takie konta, które pozwalają na bezpłatne korzystanie z bankomatów w całym kraju.

Oczywiście musimy również zwrócić uwagę na darmową możliwość wykonywania przelewu internetowych. Zlecanie przelewu przy okienku kasy lub na poczcie to błąd: po pierwsze kosztuje nas to kilka złotych więcej (opłata za przelew), po drugie często musimy stać długo w kolejce. Oczywiście, starsze osoby mogą mieć problem z dokonaniem przelewów online, jednak zdecydowanie warto całkowicie przestawić się na bankowość internetową i jeśli jest taka możliwość – nauczyć tego swoich rodziców oraz dziadków. Zawsze możemy również maksymalnie pomóc im w dokonaniu tego typu operacji. Pamiętajmy, że osoby starsze wykonują maksymalnie 3,4 przelewy raz w miesiącu. Przychodzi emerytura, opłacamy czynsz, prąd, gaz, telefon itd.

Dla nas – ludzi XXI wieku bardzo ważne jest również korzystanie z bankowości w naszym smartfonie. Chyba każdy bank dorobił się już aplikacji mobilnych, dzięki którym przesłanie pieniędzy z konta na konto jest jeszcze łatwiejsze. Nie mówiąc już o systemie BLIK, który ułatwił maksymalnie korzystanie z bankowości mobilnej i internetowej.

Najlepsze konto bankowe – duże przelewy

Pamiętaj, jeśli chcesz obracać większymi sumami pieniędzy w jednym przelewie, musisz sprawdzić jakie są limity dostępne na danym koncie.. Przykładowo: w Banku Millennium poprzez system internetowy można przelać z konta maksymalnie 50 tys. zł jednego dnia. Banki nie mają celu w tym, by chwalić się tego typu ograniczeniami w reklamach i ofertach, dlatego dobrze jest dopytać szczegółowo na co i jak często możemy sobie pozwolić.

Decydując się na otwarcie nowego konta bankowego, warto sprawdzić aktualne promocje bankowe. Jest wiele mediów, które aktualizują na bieżąco tego typu informacje i warto z nich skorzystać. W naszej porównywarce kont bankowych również sprawdzisz czy np. założenie konkretnego rachunku, przy spełnieniu poszczególnych wymagań, nie predysponuje Cię do odbioru nagrody pieniężnej czy rzeczowej. W taki sposób banki walczą o Klientów. Każdy z nich to dla nich zarobek, więc postanowili dać coś od siebie. Warto o tym pamiętać przy wyborze najlepszego konta.

Ranking kont

Warto przy wyborze nowego konta bankowego sprawdzić wszelkiego rodzaju promocje. Uwierzcie, bank jest w stanie zrobić wiele, aby pozyskać nowego Klienta. Dla  tego na rynku finansowym roi się od różnego rodzaju wabików i promocyjnych ofert. Dla przykładu: otwierając konto w danym banku i spełniając warunki przez 2 miesiące: wpływy po 2000 złotych, 300 zł płatności kartą i 3 przelewy zewnętrzne – bank zwróci nam 300 zł. Fajnie, prawda? Jest to do osiągnięcia jednak tylko przez skrupulatne wypełnianie danej promocji. Wtedy nie dość, że bank nie pobierze opłat za prowadzenie konta, to jeszcze jednorazowo zwróci nam część gotówki. Na tego typu promocje trzeba jednak uważać, ponieważ często niespełnienie warunków może spowodować naliczenie dodatkowych opłat. Umówmy się jednak – warunki te nie są specjalnie trudne do wykonania. Dla osoby pracującej na etacie, jeżdżącej samochodem i płacącej rachunki przez Internet jest to tak zwany „pikuś”. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym jakie konto bankowe wybrać dla swoich potrzeb, przeczytaj dokładnie o promocjach i wybierz tą, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Darmowe konto bankowe – czy to możliwe?

Odpowiadając na pytanie oczywiście, że tak. Często jednak konieczne jest spełnienie warunków dotyczące comiesięcznych wpływów, płatności kartą, wypłat z bankomatów czy realizacją przelewów internetowych. Niemniej dla przeciętnego Polaka, który zarabia kilka tysięcy złotych i żyje statystycznie: jeździ do pracy samochodem, pracuje na pełny etat, robi zakupy online – jest to sprawa jak najbardziej do przeskoczenia.

Reasumując bardzo dobrze jest dobrze zastanowić się przed skorzystaniem z jakiegokolwiek produktu finansowego. Wiadomo, największą czujność musimy zachować w przypadku starania się o kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Jak się jednak okazuje, zły wybór konta bankowego również może przyczynić się do niepotrzebnej utraty pieniędzy.

Unikajmy tego i wybierzmy konto rozsądnie, a pomoże nam w tym powyższy ranking kont osobistych.