Jak ogłosić upadłość konsumencką?

upadłość konsumencka Warszawa

Upadłość konsumencka to bardzo często druga szansa dla wszystkich, których dopadły srogie problemy finansowe. Celem ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest oddłużenie niewypłacalnego dłużnika – częściowe umorzenie długów.  

Upadłość konsumencka w Polsce cieszyła się sporą w ciągu ostatnich lat. Wszystko za sprawą korzystnych zmian w przepisach, które zdecydowanie ułatwiły skorzystanie z procedury. Obecnie osoby zainteresowane nie muszą decydować się na upadłość konsumencką poza granicami naszego kraju.  Z pomocą profesjonalnej kancelarii, upadłość konsumencka w Polsce jest możliwa.

Co ważne, upadłości konsumenckiej mogą poddać się zarówno osoby prowadzące działalność gospodarcza – mali i średni przedsiębiorcy, a także osoby fizyczne i członkowie zarządów spółek prawa handlowego. Coraz częściej procesu upadłościowe kończą się sukcesem dłużnika, a tym samym prowadzącej sprawę kancelarii.

Zastanawiacie się co to znaczy upadłość konsumencka? Co to jest upadłość konsumencka? Na czym polega upadłość konsumencka? Czy postępowanie tego typu jest warte uwagi?

Upadłość konsumencka to nowy start dla osób borykających się z długami. Teraz niepowodzenia życiowe, źle zainwestowane pieniądze, czy inne sytuacje losowe nie muszą już przekreślać naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Ogłoszenie bankructwa przywraca normalne warunki życiowe i daje szansę na pewne spojrzenie w przyszłość.

Kancelarie prawne często specjalizują się w upadłości konsumenckiej

Jedną z kancelarii, która prowadzi obsługę prawną w zakresie ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej jest Kancelaria Finfocus. W ramach procesu przygotowują dla swoich klientów dokumentację i wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Osobiście reprezentują klienta przed sądem upadłościowym i bieżąco monitorują rozwój sprawy. Aby skorzystać z usług firmy, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowe kancelarii w temacie upadłości konsumenckich w Warszawie.

Kto może ubiegać się o bankructwo?

  • Warunkiem do ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest wykazanie, że dłużnik stał się niewypłacalny. Jednak jego fatalny stan finansowy nie jest wypadkową umyślnych działań lub rażącego niedbalstwa.

Kiedy sąd może oddalić wniosek o ogłoszenie bankructwa?

Sąd ma prawo do oddalenia wniosku o upadłość, gdy w okresie dziesięciu lat przed złożeniem wniosku:

  • prowadzono postępowanie upadłościowego względem dłużnika i zostało ono umorzone
  • dłużnik nie realizował ustalonego planu spłat wierzytelności
  • dłużnik nie zgłosił wniosku o ogłoszenie bankructwo ma według przepisów miał takowy obowiązek
  • czynności prawne wykonywane przez dłużnika były wykonywane z pokrzywdzeniem wierzycieli

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Ponieważ ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest w naszym prawie rozwiązaniem stosunkowo nowym, zasady, na których się odbywa, ciągle jeszcze są korygowane. Najważniejszą cezurą był jednak rok 2015. Od tego momentu – w roku 2016, 2017, a także 2018 możemy obserwować stały wzrost zainteresowania tą procedurą. Nadal jej popularność i wiedza o tym, co to znaczy upadłość konsumencka jest jednak ograniczona. Świadczą o tym wątpliwości, z jakimi często się spotykamy – czy możliwa jest upadłość konsumencka bez majątku, upadłość konsumencka a BIK czy zdolność kredytowa, czy jest to rozwiązanie dostępne dla członka zarządu firmy, a także co po upadłości konsumenckiej.

Z długami boryka się ogromna rzesza naszych rodaków, jednak świadomość tego, jak ogłosić upadłość konsumencką i na czym polega umorzenie długów nie jest jeszcze rozpowszechniona zbyt szeroko. W internecie można więc znaleźć na ten temat najrozmaitsze opinie. Skutecznym wsparciem jest tymczasem tylko kancelaria dysponująca odpowiednio kompetentnymi pracownikami tak jak Kancelaria Finfocus.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze wpisy na forum
Konto bankowe w Revolut
Pożyczka online
Trudne kredyty, konsolidacje bank …