Polacy nie idą do banku po kredyt?

Polacy często po kredyt hipoteczny idą do banku, w którym aktualnie posiadają jakiś produkt np. konto osobiste. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bowiem nie zawsze ta opcja będzie dla nas najlepsza. Warto porównać więc oferty kredytów hipotecznych, zanim zdecydujemy się na wysłanie wniosku. Jak wynika z badań, rzadko sami porównujemy oferty za pomocą porównywarek kredytów hipotecznych online. Bardzo często po pomoc idziemy do doradcy finansowego.

I nic w tym złego, trzeba jednak mieć na uwadze, w jaki sposób pobierana jest prowizja dla tego doradcy. Są bowiem doradcy, którzy na prowizję umawiają się z samymi bankami. W niektórych przypadkach jednak, pośrednik może żądać od nas konkretnego procentu otrzymanej kredytem sumy. Dlatego też, w uzasadnionych przypadkach, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowej porównywarki kredytów hipotecznych.

Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu hipotecznego?

Jak najlepiej dopasować ofertę kredytu hipotecznego do własnych potrzeb? Ofert banków w zakresie tzw. hipoteki jest na rynku co najmniej kilkanaście. Dlatego też przy wyborze odpowiedniego produktu, zwróćmy uwagę na najważniejsze dane, które mają wpływ na całość kosztów kredytowania:

  • Koszty kredytu – każdy kredyt składa się z kilku elementów, jak: odsetki, prowizje, opłata przygotowawcza, opłata za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie kredytu itd. O te i inne koszty warto dokładnie pytać biorąc kredyt hipoteczny.
  • Marża, WIBOR i RRSO – każda osoba, która decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego powinna zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami tego produktu. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa) jest wskaźnikiem, który wyznacza całkowity koszt kredytu. Marża stanowi zysk instytucji bankowej, jaka udziela zobowiązania kredytobiorcy. Wskaźnik WIBOR stanowi referencyjną wysokość oprocentowania i ma zmienny charakter.
  • Wygodna spłata – korzystny kredyt hipoteczny to taki, który można wygodnie spłacać. Stanowi on zobowiązanie na wiele lat dlatego decydując się na jego zaciągniecie należy odpowiednio dobrać kwotę kredytu i wysokość rat.
  • Formalności i obsługa banku – większość banków ma wysokie wymagania co do dokumentów, jakie należy dołączyć do wniosku kredytowego. W takim przypadku warto wybrać taką instytucję finansową, której wymaganiom będziesz w stanie sprostać.
  • Umowa kredytowa – przed podpisaniem umowy kredytowej należy się z nią dokładnie zapoznać. Ani kredytodawca, ani bank nie mogą zmienić warunków kredytowania bez zgody obu stron.
  • Okres kredytowania – to nic innego, jak decyzja o tym przez ile lat chcesz spłacać kredyt hipoteczny. Większość osób wybiera opcję dłuższego czasu kredytowania dzięki czemu co miesiąc płacą niższe raty.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze wpisy na forum
Konto bankowe w Revolut
Pożyczka online
Trudne kredyty, konsolidacje bank …