Kredyty frankowe na dobrym poziomie spłacalności

Kredyty hipoteczne


Jak informuje Biuro Informacji Kredytowej pod koniec ubiegłego roku w bankachw było 451 tys. kredytów we frankach szwajcarskich. W ciągu ostatnich 3 lat liczba ta zmniejszyła się o ponad 13 procent, a zobowiązania „frankowe” w zdecydowanej większości są spłacane terminowo.

Łączna wartość kredytów hipotecznych, które zostały zaciągnięte w walucie frank szwajcarski wyniosła na koniec 2019 r. 101,8 mld zł. Wartość zadłużenia z tytułu tego typu zobowiązań spadła o 5% w porównaniu do zakończenia roku 2018. Oznacza to spadek wartościowy o ok. 5,3 mld zł pomimo umocnienia się kursu franka w tym okresie w stosunku do złotówki o ok. 11 gr, tj. ok. 3 proc.

Osoby, które posiadają kredyty we frankach są obciążeni także innymi zobowiązaniami. 786,6 tys. osób spłacających kredyty we frankach ma również ok. 19 mld zł innych kredytów mieszkaniowych, kredyty konsumpcyjne o wartości 7,55 mld zł oraz karty kredytowe z zadłużeniem 1,56 mld zł i limity do spłaty w wysokości 1,05 mld zł – tak wynika z analizy BIK.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze wpisy na forum
Konto bankowe w Revolut
Pożyczka online
Trudne kredyty, konsolidacje bank …