Kredyt hipoteczny w BNP Paribas

BNP Paribas

BNP Paribas posiada wielkie doświadczenie w dostosowywaniu swoich produktów do aktualnych potrzeb Klientów. Bank w swojej ofercie posiada kredyty hipoteczne dla osób indywidualnych. Nie zapomina jednak o przedsiębiorcach czy rolnikach. Dlatego jeśli istnieje konieczność zakupu działki rolnej – wybór tej oferty jest wręcz oczywisty.

Kredyt hipoteczny Banku BNP Paribas

Kredyt hipoteczny BNP Paribas może zostać zaciągnięty na kwotę od 50 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o prowizję, może ona wynosić nawet 0 złotych, a marża rozpoczyna się od 1,9%. Wysokość marży jest zależna od kwoty zaciąganego zobowiązania, a także rodzaju zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Co ważne, jest opcja pobrania dodatkowej kwoty – na inne cele – w wysokości do 15% kwoty kredytu. W BNP Paribas jest możliwość również łączenia zobowiązań lub kwalifikowania wydatków do roku przed podpisaniem umowy kredytowej.

Raz w roku, kredytobiorca może sobie pozwolić na miesiąc przerwy w spłacie kredytu. Podczas całego okresu spłaty może wnioskować o tego typu ulgę łącznie maksymalnie 12 razy. Można również odroczyć termin spłaty kredytu na 11 miesięcy. Kredyt udzielany jest tylko w złotówkach. Bardzo ważna decyzja dotyczy wyboru współczynnika WIBOR, który wpłynie na wysokość rat. Pamiętajmy, aby dostosować jej wysokość do własnych możliwości i zarobków.

Koszty kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Wiele różnych czynników wpływa na ostateczny koszt kredytu. Pierwszy z nich wybieramy już na początku i zależy od rodzaju naszych rat. Kredyt hipoteczny w BNP Paribas możemy spłacać w tzw. ratach równych lub w ratach malejących. Raty równe jak sama nazwa wskazuje, pozostają na tym samym poziomie przez cały okres kredytowania. Zmieniają się jedynie proporcje między częścią kapitałową i odsetkową. Jeśli chodzi o raty malejące, to część kapitałowa przez cały okres spłacania pozostaje taka sama. Zmienną jest wysokość odsetek, które, tak jak w przypadku rat równych, obniżają swoją wysokość wraz z długością Z każdą ratą płacimy więc mniej, co może być atrakcyjne z punktu stricte psychologicznego.

Bank czerpie swoje zyski z oprocentowania, a dokładnie z części, która stanowi marżę banku. Stopa procentowa WIBOR ustalana przez Narodowy Bank Polski oznacza koszt pozyskania pieniędzy na udzielany kredyt. Wysokość marży oraz wskaźnika WIBOR przekłada się całkowity koszt kredytu, mając wpływ także na wysokość miesięcznej raty.

Taki sam mechanizm działa w przypadku prowizji bankowej. Bank BGŻ BNP Paribas proponuje swoim klientom zerową marżę z zastrzeżeniem konieczności wyboru dodatkowych bankowych produktów. W tym przypadku należy na spokojnie skalkulować koszty i wybrać lepsze ekonomicznie rozwiązanie.

Okres kredytowania w BNP Paribas wynosi maksymalnie 30 lat. Również od wyboru tego okresu zależny jest całkowity koszt kredytu. Im dłuższy okres kredytowania, tym większa szansa na większy kredyt. Naturalnie w takim przypadku wysokość rat maleje, co pozwala na wnioskowanie o duży kredyt także tych, których zarobki nie przekraczają średniej krajowej. Trzeba jednak pamiętać, że długi kredyt oznacza większą ilość odsetek. Długość spłaty kredytu należy więc dobrać do własnych możliwości i oczekiwań.

Za operacje związane z obsługą kredytu pobierane są różnego rodzaju opłaty. Mogą to być opłaty za: przewalutowanie kredytu, prowizja za przedłużenie okresu kredytowania czy podwyższenie kwoty kredytu. Banki najczęściej pobierają także opłaty za wcześniejszą spłatę rat kredytu, jednak wiążę się to z prowizją w granicach 3-5%, z której BNP Paribas rezygnuje zazwyczaj po okresie 3 lat od rozpoczęcia spłacania kredytu (Bank pobiera prowizję w wysokości 3%). Duże znaczenie ma tu terminowe opłacanie rat.

Jednym z ważnych kosztów jest ubezpieczenie pomostowe. Obowiązuje ono klienta do czasu dostarczenia do banku wpisu hipoteki do księgi wieczystej w formie podwyższonej kwoty marży – w banku BNP Paribas wynosi ono 0,9%. Może to trwać w większych miejscowościach nawet do kilkunastu miesięcy.

Dokumenty wymagane do kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Początkowo, aby starać się o kredyt hipoteczny w BNP Paribas, należy złożyć wniosek kredytowy wraz z zaświadczeniem o dochodach. dodatkowo będziemy poproszeni o dowiezienie dokumentów potwierdzających tożsamość, stan cywilny, miejsce zamieszkania itd. Niemniej dokumentów musimy zebrać w przypadku dokumentacji związanej z zakupywaną nieruchomością: umowa rezerwacyjna lub przedwstępna ze sprzedającym, kosztorys i plany budowlane, wypis z Księgi Wieczystej. Oczywiście lista tych załączników jest zależna od rodzaju nieruchomości i jej obecnego stanu prawnego.

Pamiętajmy, że pierwszy krok do wnioskowania o kredyt hipoteczny w BNP Paribas możemy uczynić nie wychodząc z domu, wypełniając prosty formularz na stronie banku, który możecie znaleźć poniżej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
Kris
2 lat temu

Bardzo dobry kredyt. Jestem już szczęśliwie po spłacie i nie miałem żadnych problemów.

Rantek
Rantek
2 lat temu

Bardzo dobra obsługa tego kredytu hipotecznego, mogę polecić z czystym sumieniem

Najnowsze wpisy na forum
Dlaczego zaciągać pożyczkę?
Pożyczka online
Pożyczka kredyt online Wniosek wy …