Forum kredytowe

Zapraszamy do korzystania z naszego forum kredytowego. Rozpocznij dyskusję lub dołącz do istniejącej konwersacji. Jeśli masz pytania dotyczące kredytów: hipotecznych, gotówkowych, kont bankowych lub pożyczek pozabankowych – pisz i poczekaj na odpowiedź eksperta.

 

UWAGA! TO JEDNO Z NIEWIELU FOR, NA KTÓRYCH NIE MUSISZ SIĘ REJESTROWAĆ BY NAPISAĆ POSTA! MIMO TO, ZACHĘCAMY DO REJESTRACJI I BIEŻĄCEGO KOMENTOWANIA.

Odroczenie spłat kredytów. Ktoś coś?

Cytat

Cześć,

w związku z koronawirusem banki mają zawiesić spłaty wszelkich kredytów. Czy chodzi tylko o hipoteczne czy gotówkowe też? Będzie obowiązywać każdego, czy tylko przedsiębiorców? Wiecie coś więcej?

Cytat

Dzień dobry,

 

na ten moment niewiele wiadomo. Niektóre banki już podjęły decyzje dot. kredytów zarówno hipotecznych jak i gotówkowych.

Niektóre się nie odniosły w ogóle do tematu, niektóre mówią tylko o hipotecznych.

Niestety - jak w ostatnich dniach - mamy do czynienia z chaosem informacyjnym. Jak będzie coś wiadomo to na pewno napiszemy.

Cytat

Mamy informacje na temat odroczenia kredytów:

 

Związek Banków Polskich będzie rekomendował – by polecić, nie ma uprawnień – wszystkim bankom pomoc osobom spłacającym kredyty, które wpadną w kłopoty finansowe w związku z pandemią koronawirusa. Zwłaszcza tym, które nie mają w umowach kredytowych przewidzianych tzw. wakacji kredytowych.

Szef Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz zapowiedział, że organizacja ta, zrzeszająca w zasadzie wszystkie banki działające w Polsce będzie rekomendować bankom udzielenie jak najdalszej pomocy ich klientom w związku z koronawirusem, zwłaszcza tym, którzy spłacają kredyty. Pomoc ma polegać głównie na odroczeniu spłaty kolejnych rat – na początek na trzy miesiące.
Taka przerwa w spłacie ma trwać trzy miesiące a zgoda na nią ma być przez banki udzielana według uproszczonej procedury. Na dłuższą zwłokę bez ubocznych konsekwencji nie pozwala prawo – trzeba w tym celu zmienić przepisy. Przerwa w spłacie nie oznacza umorzenia raty, a jedynie odłożenie terminu spłat zawieszonych rat kredytowych.

Cytat

Zobaczymy co będzie dalej. Taka sytuacja może trwać i trwać. W końcu banki tez o swoje zaczną się upominać. Co to się porobiło..

Cytat

Mamy przeciek od jednego z pośredników:

9a33fd96-94a2-4fe1-9d9d-a0b3fe026bc9 Forum kredytowe9a33fd96-94a2-4fe1-9d9d-a0b3fe026bc9 Forum kredytowe

Forum kredytowe

Forum kredytowe to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie jest zdecydowany na konkretny produkt finansowy. Dzięki konwersacji z ekspertami i innymi użytkownikami forum, możemy w łatwy sposób wybrać odpowiednie dla nas rozwiązanie. Jesteśmy tutaj, by pomóc Ci zdecydować się na właściwy ruch.

U nas możesz uzyskać informacji na temat wszystkich produktów finansowych takich jak: kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, konta bankowe dla osób fizycznych, konta bankowe dla firm, chwilówki, szybkie pożyczki ratalne.

Obsługiwane obszary: Warszawa, Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Łomianki, Marki, Nowy Dwór Mazowiecki, Milanówek, Ożarów Mazowiecki, Płock, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Radom,Sochaczew, Wołomin, Ząbki, Żyrardów, Katowice, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Bydgoszcz, Białystok, Łódź, Opole.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI: